وبلاگ رسمی رضا پودینه

🌐Reza Pudineh officialpage🌐

وبلاگ رسمی رضا پودینه

🌐Reza Pudineh officialpage🌐

۶ مطلب در آذر ۱۳۹۶ ثبت شده است

markiting

| رضاپودینه | ۱ نظر

این روزها ، یک سوپرمارکت متوسط در وسط شهر بیش از 10000قلم از انواع نام تجاری را در قفسه های خود عرضه میکند و این در حالی است که یک مصرف کننده ایرانی در حالت عادی اقلام

ضروری خود را تنها از بین چند نوع خاص و برند تجاری خاص انتخاب میکند که این تنها میتواند شامل 50 الی 100 نام تجاری باشد .یعنی بقیه برند های تجاری موجود در جایگاه و گزینه انتخاب نیستند و در سبد 70درصد مصرف کنندگان قرار نمیگیرند.

و این موضوع باعث این مسئله میشود که مدیران شرکتهای تولید کننده این اقلام باید تمام توانایی خود را صرف کنند تا بلکه بتوانند برای قرار گرفتن در سبد کالای مصرف کنندگان واین گروه راهکارشان را تمایز میبینند.

و علیهذا در این گستره زمانی که حجم رقابت ها در سطح داخلی و بین المللی فشرده شده است و بازارها جولانگاه فراورده های مختلف شده اند همه برای به دست اوردن مشتریانی واحد در تلاشند.و زیر بنای اصلی این تلاشها در عصر حاضر را میتوان تمایزی در نظر گرفت که راهبردهای بازاریابی

را در بسیاری از شرکت ها ایجاد نموده است.

این اصل را در نظر بگیرید ه مصرف کنندگان امروزی با انفجاری از گزینه ها برای انتخاب مواجه هستند و ویژگی های یک محصول در کوتاهترین زمان توس رقبا کپی برداری میشود و فراورده های مشابه که تنها دارای تمایزات کمی هستند بازار را فرا میگیرند.

بنابراین شرکتی که نتواند فراورده و محصول یا خدمات خود را از دیگر رقبا متمایز کند شانسی برای کسب موفقیت نخواهد داشت. اما چالش بزرگ این روزها ایجاد تمایزی عظیم است که راهبرد هارا تغییر دهد

شاید تمایز بر حسب اتکا به خلاقیت و کاهش قیمت ها  و کیفیت های بالا امری دشوار باشد که رقبای شما به تنهایی و راحتی میتوانند با امکانات ویژه خود به آن دستیابند اما راههای ساده ای از تمایز را نباید فراموش کرد . راهکارهایی که دروقع عواطف احساسات و دیدگاههای مشتریان و مصرفکنندگان را هدف قرار میدهد .

ساده ترین راه ایجاد تمایز  را میتوان در بسته بندی ها تبلیغات ها و روش های ترویج فروش در نظر گرفت.

راهبرد هایی که در بازار های شلوغ امروز میتواند ذهنیت های را تغییر دهد و راهگشای فروش بی نظیر شرکت شما بشود.

این راهبردها امروزه در چند مورد خاص اینگونه مطرح میشوند : طراحی منحصر به فرد " طراحی صنعتی روی محصولا تخصصی "

معرفی به روش نوین:

روشهای نوین بازاریابی و معرفی محصولات را در عصر حاضر بیاموزید و از آنها برای معرفی محصولات و خدمات و فراورده ها خود استفاده کنید.

تبلیغات به روش عامه پسند:

تبلیغاتی که این روزها  در هر کجا میبینیم یک روند تکراری است شما متمایز تبلیغ کنید . خودتان را بشناسید نیاز ها را بشناسید و مردم را بشناسید و سپس تبلیغات برای مردمی داشته باشید که میشناسید.

ورود به محیط رقابتی در بازارهای مجازی:

"تبلیغات مجازی منحصر به فرد برای خود ایجاد کنید "

روش های جدید فروش محصولات :

دنیای ارتباطات را برای فروش محصولات خود در نظر بگیرید و محصولاتتان را برای این دنیا به روشهای جدید عرضه کنید و به فروش برسانید .

تمایز در نوع بسته بندی :

به خاطر داشته باشیم نوع بسته بندی محصولاتمان را همیشه منحصر به فرد طراحی کنیم به گونه ای که در قفسه طولانی مغازه ها و بازار های شلوغ خود نمایی کند .

نیازهای بلقوه مشتریان:

 " تمرکز بر روی گرینه های نیاز مشتری و مصرف کندده که خود انها از ان اطلاع ندارند" مثلا اکثر مشتریان به نیاز مبرم به امگا 3 اطلاع ندارند و روغن هایی که دارای این گزینه هستند در سبدهای کالای آنها قرار گرفته اند .

محصولتان را جذاب ارائه دهید :

محصولی را که ارائه میدهید حداکثر این است که جدای از ماده مصرفی سرگرمی هم داشته باشد و ذهن مخاطب را جذب کند .

رضاپودینه/دیماه 1396

#iot
#startupموضوع: تاثیر اینترنت اشیا بر کسب و کار

اینترنت اشیا به سه روش زیر تمامی کسب و کارها را تحت تاثیر قرار خواهد داد:


1️⃣ امکان تولید محصولات هوشمندتر: چندسال پیش مردم از گوشی خودشون صرفا توقع داشتن بتونه زنگ بزنه، اما بعد از چندسال توقع مردم اینه که چیزی که میذارن تو جیبشون خیلی کارهای دیگه رو هم بکنه! این اتفاقی هست که به مرور ممکنه برای هر محصول دیگه ای بیفته، چون مردم تمایلشون به سمت محصولات چندکاره تر و هوشمندتر بیشتره.

2️⃣امکان تصمیمات و کارهای هوشمندانه تر کسب و کار: یکی از بخش های مهم اینترنت اشیا سنسورها هستند. یعنی جایی که برای یک کسب و کار میتونه داده های مفید و زیادی رو جمع آوری کنه و شناخت بهتری از شرایط کسب و کارش پیدا کنه. برای مثال اینکه bottleneck خط تولید کجاست، فیدبک درست تری از رفتار کاربران، نیازهای فعلی و حتی آینده کاربران رو میشه با کمک اینترنت اشیا شناخت.

3️⃣ تغییر در business model: به دلیل قابلیت های جدیدی که اینترنت اشیا میتونه بده و داده های ناشناخته ای که تا به حال برای یک کسب و کار وجود نداشت، ممکنه که موقعیت ها و یا خطراتی برای کسب و کار کشف به که باعث تمایل به ایجاد تغییر در business model بشه.

استارت آپ

| رضاپودینه | ۰ نظر


موضوع : استارت آپ

توضیحات :

این پست به بررسی مفهوم نو بنیاد استارت آپ میپردازد .

این روزها در بسیاری از جمع های دانشجویی و محیط های کار آفرینی عنوان استارت آپ را شنیده ایم . میتوان به جرئت گفت موضوع استارت آپ مهمترین مسئله برای بسیاری از مراکز شتابدهی و به محیطی جذاب برای سرمایه گذاران تبدیل شده است .

اما واقعا استارت آپ چیست ؟

استارت آپ یک شرکت نوپا است .که با ابتکار عمل و خلاقیت اعضای آن راه حلی نوین را برای یک مسئله ارائه میدهد.در بعضی موارد نیز این راه حل تکراری است اما روش و سرعت دستیابی به آن است که اهمیت پیدا میکند.
به بیان دیگر استارت‌آپ راهی است که گروهی از افراد به‌منظور رسیدن به یک مدل درآمدزایی برای کسب‌و‌کارشان باید طی کنند. ممکن است این راه، پیچ‌وخم‌های زیادی داشته باشد و گاهی به بیراهه برسد و مجبور به برگشت شوند در واقع این نکته اهمیت دارد که تضمینی برای موفقیت این گروه یا مجموعه و شرکت وجود ندارد .
به قول موسس و مدیر عامل موسسه homejoy اقای آدورا چئونگ :
استارت آپ پنجره ذهن خلاق بشر به سوی آینده است .

تصمیم گرفتن برای راه اندازی یک استارت اپ مهمترین و سخت ترین تصمیم است چراکه از دیر باز میگویند :
اولش خیلی سخته
خب با این تفسیر این موضوع را مطرح میکنیم که : راه اندازی یک استارت آپ نیاز به جدیت وافر دارد چراکه با پیوستن به یک استارت آپ در واقع از یک حالت نرمال و ایده  و شرایط پایدار به سمت شرایط ناپایدار و غیر معمولی میرویم که قرار است در خلال یک برهه زمانی کوتاه تغییرات عظیمی را ایجاد کنیم . این تغییر میتواند یک تجربه ناموفق برای ما و درسی برای دیگران از اشتباهاتمان در مسیر باشد و یا دستیابی به رشد وسیع در کوتاهترین زمان باشد.

برای راه اندازی یک استارت آپ موفق نیاز به پیش ناز های مهمی داریم :
  • ایده ای که قابلیت تجاری سازی داشت باشد
  • گروهی از افراد علاقه مند و متخصص که در مسیر اجرای ایده همراه باشند
  • اراده ای خستگی ناپذیر
  • آمادگی برای شکست خوردن و شروع دوباره
  • دانش کافی از نوع کار استارت آپ ها
  • طراحی بیزینس پلن های دقیق
  • تعیین چارچوبهای در آمدی
  • در نظر گرفتن مشتری

در حقیقت اعضای یک استارت آپ رگهایی برای شریان خون در موسسه هستند و آنها تعیین میکنند که محصول یا خدمتشان به دست مشتری برسد یا خیر.

پس همواره اعضای استارت آپ باید به دنبال سریع ترین راه باشند.

همانطور قبلا هم بیان شد در یک استارت آپ سرعت عمل و مدل اجرا است که مهم است .

internet of things

| رضاپودینه | ۰ نظر


معرفی

وازه اینترنت اشیا برای نخستین بار توسط کوین اشتون از دانشگاه MIT در سال 1999 مطرح گردید ؛ در آن زمان وازه اینترنت اشیا برای تگ نو ظهوری به اسم تگ های  RFID   مورد استفاده قرار میگرفت . اما با پیشرفت تکنولوژی و ورود عرضه اینترنت و اظهار وجود قوی موضوعاتی مانند ارتباطات مجازی باعث شد این وازه در سالهای اخیر مفهومی جدیدتر و بسیار اساسی تر به خود بگیرد .با پیشرف چشمگیری مسائل مربوط به اینترنت و وب ها داشتند شرکت های خدمات دهنده وب ها ایجاد شدند و این شرکت ها با دیدن توانایی های فراوانی که در تئوری موسوم به اینترنت اشیا وجود داشت آنرا به عنوان یک اصل کلی و اساسی پذیرفتند .اینترنت اشیا بحث جدیدی در جهان است که اشیا را به صورت هوشمند با یکدیگر یا با انسان و سیستم های طراحی ارتباط میدهد که این ارتباط هیچ نوع مزاحمتی را به وجود نمی آورد .

 

بررسی وضعیتتحلیلگران بزرگی از روزنامه های مطرحی مانند لندن تایمز و مجله ی مطرح تک شو در انگلیس پیش بینی کرده اند که محصولات اینترنتی و خدمات جدید اینترنت اشیا به صورت تصاعدی در سالهای آینده رشد خواهند کرد .

اینترنت اشیا باعث بالا رفتن رقابت پذیری در کشورهای اروپایی شده است  ؛ کمیسیونی در سال 2014 برنامه های تحقیقاتی در زمینه اینترنت اشیا در افق 2020 را در اروپا آغاز کرد . واین حوزه های اینترنت باعث بالا رفتن رقابت پذیری در کشورهای اروپایی شد . و این امر باعث ارتقای سطح خدمات دهی بسیاری از شرکت های فناوری محور گردید که این خود باعث بالا رفتن سهولت امور در زندگی روزمره انسانها گردید .

اما در حال حاضر اینترنت اشیا در چه موقعیتی قرار دارد ؟

در سال 2016 میتوان با صراحت این موضوع را مطرح کرد که اینترنت اشیا در بسیاری از حوزه ها به رسمت شناخته شده است  که از جمله ی این زمینه های مهم میتوان به شهرهای هوشمند ، ماشین های هوشمند ، تکنولوژی های هوشمند گوشیهای همراه ، سلامت هوشمند انرژی ها ، امنیت  اشاره نمود . وبه خودی خود اینترنت اشیا در حال رشد بالقوه ای در صنعت کشورهاست و با ترکیبی که این پروسه با مفاهیم جدید فناوری مانند  محاسبات ابری ، روباتیک و فناوریهای سازمانی ، انترنت ، اینترنت  و اینترانت داشته است به نوعی بر قدرت رشد بالقوه ی آن افزوده است .

کاربردهایی از اینترنت اشیا

1.      اشیای موجود در این دسته میتواننداز چراغهای روشنایی تا لوازم خانگی یا حتی خودرو ی شما باشند .

2.      اینترنت اشیا در صنعت  پزشکی ، سلامتی  وحتی سیستم حمل و نقل عمومی کاربرد دارد .

3.      در مقیاس کلان از این سیستم میتوان در جهت بهبود فعالیتهای شهری مانند بررسی فضای خالی پارکینگ ها و آب وهوا استفاده کرد .

4.      با استفاده از این قابلیت میتوانید در میزان توان مصرفی صرفه جویی کنید به عنوان مثال حتی در صورت فراموشیمیتوانید سیستم تهویه اداره را از داخل منزل تنظیم کنید و یا سیستم نور منزل را از محل کار تنظیم کنید .

5.      شرکتهایی مانند شرکت بیمه برای بررسی دقیق تر سوانح میخواهد رفتار رانندگان را مورد بررسی قرار دهد  .

اینترنت اشیا در واقع چگونه کار میکند ؟


بستر اینترنت اشیا بر پایه ی امواج رادیویی قرار دارد که به دستگاههای مختلف این امکان را میدهند تا از طریق اینترنت با یکدیگر ارتباط برقرار کنند .این بستر شامل استاندارد هایی مانند : وای فای ، بلوتوث های کم مصرف ، NFC ، RFID  واستاندارد های اختصاصی  مانند Z-WAVE ,ZigBee  است که شاید تا به حال اسم آنها را هم نشنیده باشید .

پس از این لایه ،سنسورهای حرکتی ، قفل ها و حتی چراغها قرار دارند . در برخی موارد ممکن است از یک هاب مرکزی در جهت ایجاد بستر برای برقراری ارتباط میان دستگاههای مختلف بهره گرفته شوند .و نهایتا سرویس های ابری لایهی نهایی را تشکیل میدهند که امکان دریافت تحلیل و بررسی داده های مختلف را فراهم میکند تا کاربر بتواند کنترل کاملی بر روی رویه های مختلف داشته باشد .

موفقیت چیست "1"

| رضاپودینه | ۰ نظر

موفقیت چیست ؟

موفقیت یعنی تمام آنچه انجام میدهید علاقه شما باشد .

اینکه صبح زود به اراده خودتان بیدار شوید و شب تا دیر وقتبرایکارتان زحمت بکشید.ساعت 3 صبح با علاقه به کار از خستگی خوابتان ببرد.

موفقیتیعنی زندگی کنید نه کار. برای کار زندگی نکنید برای زندگی هم کار نکنید بلکه کار زندگیتان باشد اما اولویت اصلی را فراموش نکنید . شما مهمترین ادم در زندگیتان هستید بنابراین هرگز خودتان را نابود نکند.

به هیچکس آسیب نرسانید ولی باج ندهید.

شما باید بیاموزید و آموختن هر لحظه از زندگیتان را فرا میگیرد.

زندگی امروز است . گذشته دیگر یست که افسوس بخورید و آینده همین عملی  است که امروز انجام مدهید.

" هرچه امروز بکارید فردا میتوانید همان را برداشت کنید "

برای رسیدن به موفقیت نیاز نیست خودتان را نابود کنید فقط همانی باشیدکه هستید.

موفقت یعنی دوست دارم این کار را برای خودم و برای خودم انجام بدهم.دوست داشتن مهم است اما احترام از آن مهمتر است برای موفقیت میتوانید موفقیت را با احترام بدست بیاورید.

فراموش نکنید که شما فرد خاصی نیستید که موفقیت برای شما چشمک بزنید.اما موفقید چون برای خاص بودن تلاش میکنید . فراموش نکنید که موفقیت امروز نیست ، موفقیت پول نیست اما پول یکی از دلایل  ارزیابی موفقیت است .

" خود را بنده پول ندانید ."

موفقیت یعنی شما با هشتاد میلیارد نفر آدم اطرافتان متفاوت باشید.و تفاوت این نیست که خاص حرف بزنید خاص بپوشید خاص رفتار کنید .

اما به خاطر داشته باشید که تغییر پوشش و تغییر رفتار برای رسیدن به موفقیت نیاز است.

مهرت های حرف زدن را بیاموزید موفق ترین آدم ها کسانی هستند که میتوانند بهتر سخنوری کنند.

سخنران نباشید ولی سخنرانی را با مهارت بالا بیاموزید.

چه کنیم که موفق باشم ؟؟؟؟؟

این سوالی بسیار مهم است که این روزها همه ما میپرسیم.سوال این استکه این روزها همه از خودشان میپرسند ولی به خاطر داشته باشید موفقیت به صورت ارثی به کسی نرسیده است.

موفقیت یعنی سیر تعدادی از مهارتهایی که شما می آموزید برای زندگی بهتر.

اری موفقیت تنها یک معنای کلی دارد و آن این است که :

""  انسان موفق کسی است که زندگی بهتری داشته باشد ""

حالا از خودتان بپرید معنای زندگی بهتر برای شما چیست ؟؟؟ این شخصی که الا اینجا هست با همه ی ارزشهای ذهنی شما برابر میشود ؟؟؟

ارزشهای ذهنی چیست ؟؟

این سوال از سوال قبلی مهمتر است اکثر افرادی که نتوانستند به موفقیت برسند یا به تعبیر بهتر اینکه خودشان را موفق خطاب کنند. این استکه یا ارزشهای واقعی زندگی خود را کشف نکرده اند و یا اینکه برای خود ارزشی قائل نشده اند.همین امروز برای خودتان ارزش گذاری کنید و ارزشهای فردای خود را جستوجو کنید .برای چه زندگی میکنید و چگونه دارید زندگی میکنید ؟؟؟

آرزوهایتان فقط داشتن ماشین و خانه است ؟؟؟/

سوال این است که همه افرادی که امروزد ارای ارزشهایی برای خود شده اند همان افرادی هستند که دیروز خود را برای بدست آوردن خانه تلاش کرده اند خیر

موفقیت یعنی گاندی ...

موفقیت یعنی توماس ادیسون

موفقیت یعنی البرت انیشتن

موفقت یعنی چه ؟؟؟

موفقیت یعنی دستیابی به همه ی ارزشهای انسانی که ما میشناسیم موفقیت یعنی احترام

موفقیت پول نیست

موفقیت جایگاه نیست موفقیت منم

موفقیت شما هستین

موفقیت همه اون ارزوهایی هستن که ما برای زندگی بهتر نیازداریم

احترام احترام احترام

موفقیت به معنای احترام برای زندگی است.

در بین حرفها این رو گفتم که برای رسیدن به موفقیت باید مهارتهایی را فرا بگیرید.

این مهارت ها چیست ؟؟؟؟

خب برای شما این موضوع را مشخص میکنیم که درس خواند برای این نیست که شما را فردی موفق کند .درس خواند صرفا گذراندن زمان است . راهگشایی برای فردا ولی به خاطر داشته باشد که سیستم اموزشی در قبال شما هیچگونه مسئولیتی ندارد و شما کسی هستید که نیاز های خودتان را برای ورود موفقیت امیز در جامعه آماده میکنید.

آری بیاموزید اما به خاطر داشته باشید صحیح بیاموزید.

اما مهارت های مهم کدام هستن ؟؟

هدف اینترنت اشیا توانمندسازی اشیا برای اتصال در هر زمان و مکان، با هر چیزی و هر شخصی است که از هر مسیر یا شبکه و خدمت به صورت ایده آل استفاده میکند. این فناوری جدید به حضور نافذ محیطی توجه میکند و جهانی که به شکل واقعی، دیجیتال و مجازی است و به سمت شکلگیری محیطهای هوشمند، همگرا میشوند. این فناوری در حوزه‌های مختلف نظیر انرژی، حمل ونقل، سلامت مورد بهره برداری قرار میگیرد. بر اساس تخمین‌های مؤسسه تحقیقات فناوری اطلاعات گارتنر در چرخه فناوریهای نوظهور انتظار میرود فناوری اینترنت اشیاء  بین سال‌های ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۴ به تکامل برسد.  در اکوسیستم فناوری اینترنت اشیاء گردش مالی در سطح بین الملل حاصل از خدمات ارائه شده توسط این فناوری تا ۳ تریلیون دلار در سال تضمین شده است و درامدی بالغ بر ۱۴ تریلیون دلار در سال پیش بینی شده است. این فناوری ازتبازات تنگاتنگی با فناوری‌های دیگر نظیر داده‌های عظیم، نسل پنجم تلفن همراه ۵G و رایانش ابری دارد. 

از سوی دیگر اکنون اینترنت اشیا از دوران کودکی خارج شده و کاربردها و خدمات متنوع نوآورانه ای رابرای کسب وکارها، افراد و دولتها، فراهم کرده است. ازاین رو پژوهشگران و سازمانهای پژوهشی بین المللی آن را انقلاب بعدی فناوری اطلاعات و ارتباطات معرفی کرده اند. دولتهای کشورهای مختلف ازجمله ایالات متحده، چین، اتحادیه اروپا، هند، کره جنوبی، استرالیا، بریتانیا، و برزیل با انگیزه‌های متفاوت از گسترش فناوری اینترنت اشیاء حمایت میکنند. 

نقشه راه اینترنت اشیاء

وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به عنوان مسؤول برنامه ریزی، پشتیبانی و توسعه زیرساختار و تواناییهای ملی مخابراتی و اطلاعاتی کشور، اینترنت اشیاء را به عنوان موضوع محوری توسعه فناوری و آینده کسب و کارهای مرتبط با فاوا مدنظر قرار داده است. لذا پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات (مرکز تحقیقات مخابرات ایران)، در اولین گام مسئولیت تدوین نقشه راه و ارائه برنامه عملیاتی اینترنت اشیاء در کشور بر عهده گرفته است.

نقشه راه توسعه این فناوری در کشور در راستای ایجاد اکوسیستم منسجم و توسعه یافته ارائه سرویس‌های مختلف، دستیابی به الزامات، قانون و مقررات و سیاستگذاری، زیرساختهای مورد نیاز و شناسایی ارائه سرویس‌های متنوع دستیابی به اهداف شامل "دستیابی به بازار توسعه یافته و خدمات متنوع تدوین خواهد شد. از این رو هدف پروژه تدوین نقشه راه اینترنت اشیا دستیابی به اهداف پیشنهادی در این سند برای توسعه و پشتیبانی از فناوری اینترنت اشیا تا افق زمانی ۱۴۰۴ است. بطوری که نقش وزارتخانه ارتباطات فناوری اطلاعات در آن در حوزه‌های مختلف مشخص شود.

دیدگاه وزارت ارتباطت و فناوری اطلاعات، توسعه این فناوری و کسب و کارهای مرتبط با آن در کشور است و توسعه این فناوری در کشور بدون نگاه اکوسیستمی به آن امکان پذیر نیست. وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشراف به این موضوع، تلاش دارد تا با در نظر گرفتن تعیین اقدامات و اجرای برنامه‌های عملیاتی نقش خود، دولت و بخش خصوصی را به طور شفاف جهت توسعه این فناوری در کشور شناسایی نماید تا با همکاری تمامی ذینفعان این فناوری در کشور توسعه یابد. لذا چشم انداز این پروژه، تدوین نقشه راه اینترنت اشیاء در کشور با محوریت نقش وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برای توسعه کسب وکار، سرویس  و فناوری‌های مرتبط با اینترنت اشیاء در کشور می‌باشد. لذا در این پروژه توسعه کسب وکارها و فتاوری مرنبط با اینترنت اشیاء در کشور مورد بررسی و تحلیل قرار میگیرد و نقش وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و شرکت‌ها و سازمانهای تابعه جهت نیل به این اهداف تبیین خواهد شد. با شناختی که نسبت به ابعاد مختلف توسعه این فناوری در کشور در این پروژه ایجاد خواهد شد، انتظار می‌رود با در نظر گرفتن محدودیت زمانی و بودجه ای، بسته‌های پیشنهادی اقدامات عملیاتی یا بسته‌های سیاستی جهت همکاری با دیگر وزارتخانه‌ها و سازمان‌ها، به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ارائه شود.